E-TİCARET YAPMANIZ İÇİN 5 NEDEN

E-TİCARET YAPMANIZ İÇİN 5 NEDEN


1.    LOKAL MAĞAZA OLMAKTAN KURTULUN!

 

Ürünlerinizi ve servislerinizi sadece mağazanızın önünden geçen ve içeri giren müşteri adaylarınızla sınırlamayıp, tüm Türkiye’ye ürün ve hizmetlerinizi sunmaya başlamalısınız.

 

2.    MEVCUT MÜŞTERİLERİNİZE SÜREKLİ ALIŞVERİŞ YAPMA İMKÂNI SUNUN!

 

Mevcut müşterileriniz mağazanızı ürünlerinize ihtiyacı olduğu her zaman ziyaret edemeyeceklerdir. Sizi ziyaret eden müşterileriniz ürünlerinizi daha sonra da mağazanıza gelmeden alabilmeliler. Özellikle turistik bölgelerde hizmet sunuyorsanız, düşünün o gün alışveriş yapan müşteriniz bir daha ne zaman sizden ürün almaya gelecek?

 

3.    ZAMAN KAYBETTİKÇE YENİ MAĞAZALAR PAZARDA YERİNİ ALIYOR!

 

Siz karar vermekte güçlük çekerken, her gün yeni e-ticaret siteleri açılıyor ve pazarda yerini alıyor. Arama motorlarında sonuç almak, bu işi birçok işletmeden önce yapmak veya hemen sonra yapıp, daha iyi ve doğru yapmak önemlidir. Rakipleriniz tüm Türkiye’ye servis verirken, siz neden sadece kendi mahalleniz, ilçeniz veya iliniz ile sınırlı kalasınız?

 

4.    E-TİCARET FİZİKİ MAĞAZANIZIN DA BÜYÜMESİNE OLANAK SAĞLAYACAKTIR!

 

Türkiye’de internetten alışveriş yapan milyonlarca kullanıcı olduğu doğrudur. Fakat bir gerçek de, hala internet üzerinden alışveriş yapmak istemeyen bir kitle olduğudur. Onlar internette ürünlerinizi inceler, fiyatlarına bakar, ürünü almaya karar verir ve imkanı var ise gelip mağazanızdan ürünü almak ister. Veya farklı bir ildeyseniz sizler ile telefonda güven hissi almak ister ve sonrasında alışverişini tamamlar. Birçok sektörde bu önemli bir hacim oluşturmaya olanak sağlar.

 

5.    E-TİCARET BİR FİZİKİ MAĞAZA AÇMAKTAN DAHA MI PAHALI SANIYORSUNUZ!

 

Bir fiziki mağaza açarken, mağaza kirası, mağaza tasarımı, vitrin düzeni, ışıklandırma, vitrinler için yeni ürün stoku ve birçok maliyeti eminim ki tahmin edebiliyorsunuzdur. Bir e-ticaret sitesi açmak için bu maliyetlerin çok daha altında olduğunu biliyor muydunuz? 

 

Bu maddeleri okuduktan sonra artık karar size kalmış. E-ticaret yapmalımıyım? Yoksa yapmamalı mıyım? Karar sizlerin.