Sanal Güvenlik

Sanal Güvenlik


 BİLGİSAYAR GÜVENLİĞİ

 Bilgisayar güvenliği kısaca, bilgisayarın izinsiz  kullanılması  engelleme  anlamına gelmektedir.


 NEDEN GÜVENLİK?

 Bazı bilgiler bizim için özeldir: Her ne kadar kişisel bilgilerimiz  devlet sırrı  olmasa da, kimse maillerinin okunmasını,  bilgisayarındaki dosyaların  alınmasını istemez. Bilgisayar her işte, her alanda yaygınlaşmıştır.  Her türlü bilgi  bilgisayar ortamında  tutulmaktadır. İnternet banka, alışveriş,  haberleşme alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu  bilgilerin ve şifrelerin iyi bir şekilde korunması gerekmektedir.

Güvenlik tehlikesi hızla artmaktadır. Sizin haberiniz olmadan internetiniz ve bilgisayarınız korsanların amaçlarına hizmet ediyor olabilir.


Günümüzde, dünyada  400 milyon civarında İnternet'e bağlı bilgisayar, 1 milyarı aşkın İnternet kullanıcısı, 100 milyona yakın web sitesi olduğu tahmin ediliyor. Türkiye açısından bakıldığında bu rakam 15 milyona ulaşmış durumda; buradan İnternetin, olmazsa  olmazlarımızın içine girmiş olduğunu çıkarabiliriz. İnternet'i kullanarak birçok işimizi halletmekteyiz; Örneğin e-posta yoluyla iletişim, bankacılık işlemleri, bir dosyayı karşıdan yükleme, bir ürün hakkında bilgi edinme, iş başvurusu yapma gibi pek çok amaç için kullanmaktayız. Bu büyük platformda, uygulamaları kullanırken kendi kişisel bilgilerimizi (kredi kartı numaramız,e-posta  şifre veya kullanıcı adımız, özlük  bilgilerimiz vs..) ortama sunmak durumunda kalıyoruz veya net üzerinden dosya,mail vb.. karşıdan yüklemelerimiz oluyor. Bu durumlarda güvenlik açısından önlemler almamız gerekir çünkü İnternet ortamında casus yazılımlar  veya kimlik bilgilerinizin çalınması, kullanılmaya çalışılması gibi durumlarla karşı karşıya kalma ihtimalimiz oldukça yüksek. 


Sonuç olarak bu açıdan güvenlik, kesinlikle küçümsenmemesi gereken ve önlemler alınması gereken bir konu. Bunun için güvenlik yazılımları, önlemleri, bilgilendirmesi gibi birçok yöntem oluşmuş durumda ve günden güne geliştirilmekte. Bizlere düşen Bu güvenlik önlemlerini dikkate alıp, e-postalar, web siteleri, banka hesapları vb. gibi İnternet üzerindeki tüm uygulamalarda gerekli güvenlik önlemlerini almak. Biz BeykozNET olarak sizin için bu güvenlik önlemlerini alıyoruz bizimle iletişime geçin